Usługi

Realizujemy filmy od A do Z – pozostając z Tobą w bliskim kontakcie. Opowiadamy historie w sposób, który odda sprawiedliwość Twojej wizji, a zarazem spodoba się widzowi.

Realizacja każdego projektu dzieli się na trzy fazy.

Preprodukcja to omówienie briefu, opracowanie koncepcji i scenariusza, określenie szczegółów realizacji i warunków współpracy oraz oszacowanie potrzebnego budżetu.

Produkcja to przygotowanie lokacji oraz planów filmowych, dobór ekipy zdjęciowej, aktorów i sprzętu filmowego, a wreszcie realizacja materiału na planie.

Postprodukcja to z kolei montaż, korekcja barwna oraz grading zrealizowanego materiału filmowego. To także wykonanie dodatkowych elementów graficznych czy animacji 3D, zatrudnienie lektora czy stworzenie oprawy muzycznej.

Zdarza się, że projekt filmowy nie jest na tyle skomplikowany, aby wymagane były wszystkie z powyższych kroków. Przykładowo, w przypadku filmu eventowego zdjęcia odbywają się podczas wydarzenia, odpada więc casting czy przygotowanie scenografii.

Ceny kalkulowane są indywidualnie, w dopasowaniu do warunków projektu i wymagań Klienta.

Czynniki, które mają wpływ na wycenę, są następujące:
– liczba dni zdjęciowych,
– liczba i rodzaj lokacji (np. studio, plener, siedziba firmy),
– ilość oraz rodzaj sprzętu filmowego (sprzęt kamerowy, oświetlenie, osprzęt, dron),
– casting,
– lektor,
– tłumaczenie,
– muzyka z banku muzyki lub oryginalna,
– research oraz praca nad scenariuszem i briefem,
– koszty wykonania / wypożyczenia elementów scenografii, rekwizytów,
– długość filmu, czyli liczba minut postprodukcji (montaż, kolor korekcja, grading),
– liczba i rodzaj plansz graficznych oraz animacji 2D/3D,
– realizacja oraz postprodukcja dźwięku,
– wizażystka, stylista na planie,
– transport ekipy oraz sprzętu.

Oferujemy wysokiej jakości zdjęcia lotnicze (materiał video lub foto) realizowane za pomocą bezzałogowych wielowirnikowców popularnie nazywanych dronami. Zastosowanie 3-osiowego, stabilizowanego gimbala, na którym zamocowana jest kamera, pozwala na realizację niezwykle płynnych ujęć, dodatkowo stabilizowanych w procesie postprodukcji.

Jesteśmy w stanie prowadzić bardzo precyzyjne, w pełni kontrolowane ujęcia jeszcze niedawno zarezerwowane tylko dla wysokobudżetowych produkcji.

Posiadamy wszystkie wymagane w polskim prawie certyfikaty pozwalające na wykonywanie komercyjnych lotów przy użyciu dronów (UAVO/RPA), ubezpieczenie OC.

Cena zależy od miejsca wykonywania zdjęć: teren niezabudowany, miasto, loty nad wodą, loty w strefie kontrolowanej, loty w nocy.

Cena za lotnicze zdjęcia filmowe:
od 1 000 zł netto / 1 dzień zdjęciowy (+ koszty dojazdu powyżej 15 km)

Cena za fotografię lotniczą:
od 700 zł netto / 1 dzień zdjęciowy (+ koszty dojazdu powyżej 15 km)

FILM / SPOT REKLAMOWY

Spot reklamowy do emisji telewizyjnej lub płatnej emisji internetowej trwa najczęściej 30 sekund, występują również wersje krótsze i dłuższe – trwające 45 lub 15 sekund.

Spoty reklamowe są skutecznym narzędziem podnoszącym sprzedaż i budującym świadomość marki.

Filmy reklamowe mogą być również tworzone specjalnie do bezpłatnej emisji w Internecie lub w celu wyświetlania na ekranach LCD podczas targów, spotkań biznesowych bądź w galeriach handlowych. Film reklamowy ma raczej krótką formę (do 1,5 minuty) ale nie ma wyraźnego ograniczenia czasowego, powinien trwać dokładnie tyle, aby w pełni wyrazić zamierzony przekaz.

Przyszłością spotów reklamowych jest Internet – najszybciej rozwijający się środek masowego przekazu. Reklama internetowa umożliwia lepsze dopasowanie kampanii do określonych grup docelowych oraz nie wymaga bardzo dużych budżetów.

SPOT PRODUKTOWY

Często stosowaną formą spotu internetowego są spoty produktowe. Realizujemy je w studiu z wykorzystaniem starannie dobranych teł lub na green screenie – eksponując produkty w postprodukcji. Reklamowane produkty można również prezentować w użyciu – np. sprzęt fitness podczas ćwiczeń. Spoty produktowe można wykorzystywać w sklepach internetowych, poprzez media społecznościowe oraz na portalach aukcyjnych.

FILM PROMOCYJNY

W Rumburak Produkcja realizujemy filmy promocyjne dla firm, miast, regionów, instytucji oraz organizacji. Film promocyjny jest zazwyczaj dłuższy niż firm reklamowy, zawiera więcej informacji o temacie, którego dotyczy.

Filmy promocyjne wyświetlisz na targach, w siedzibie firmy lub galerii handlowej. Umieszczając taki film na stronie internetowej szybko zdobędziesz zainteresowanie osób, które będą ją przeglądały.

FILM KORPORACYJNY

Film korporacyjny jest doskonałym środkiem komunikacji wewnątrz firmy i budowania jej wizerunku na zewnątrz. Uważamy, że skuteczny, przekonujący film korporacyjny powinien przede wszystkim budować zaufanie.

Filmy korporacyjne wspomagają działania public relations na targach, konferencjach, prezentacjach wewnętrznych, spotkaniach biznesowych. Niebanalny montaż, świeże pomysły, nowoczesne techniki filmowe pozwolą Ci w ciekawy sposób zaprezentować firmę, jej historię, relacje inwestorskie, relacje z klientami.

Film korporacyjny można zamieścić na stronie internetowej jako filmową prezentację misji przedsiębiorstwa.

FILM DOKUMENTALNY

Zajmujemy się również produkcją filmów dokumentalnych, które mają dłuższe ramy czasowe oraz krótszych form, mających cechy filmu dokumentalnego. Mogą mieć one również formę filmów turystycznych lub filmów reportażowych.

W Rumburak Produkcja filmy dokumentalne realizujemy kompleksowo – od dokumentacji poprzez wypracowanie koncepcji aż po kompletną produkcję i postprodukcję.

FILM EVENTOWY

Film dzięki któremu zaprezentujesz relacje z jubileuszu, koncertu, promocji, imprezy, wystawy lub podobnego wydarzenia. Konstrukcja filmów eventowych może być rozmaita, zależy w znacznej mierze od harmonogramu danego wydarzenia. Czas trwania takiego filmu jest ograniczony tylko i wyłącznie oczekiwaniami klienta.

Niebanalne ujęcia, ciekawy montaż i dobrze dobrana muzyka to podstawa naszych produkcji. Wywiady z uczestnikami oraz rejestracja audio z wydarzenia, to elementy, które mogą uatrakcyjnić film eventowy.

Po publikacji filmu na stronie internetowej lub portalu społecznościowym, film eventowy zacznie żyć swoim życiem i sprawi, że o wydarzeniu będzie głośnio jeszcze długo po jego zakończeniu.

TELEDYSK

Realizujemy profesjonalne teledyski, filmy promocyjne, reportaże i filmy dokumentalne dla artystów muzycznych. Realizujemy również DVD/Blu-Ray z koncertów. W naszej pracy nie zamykamy się na żaden gatunek muzyczny.

SPOT SPONSORSKI / TELEBIMOWY

Bardzo krótki format filmowy lub graficzny (do 8 sekund). Spot sponsorski wyświetlany jest na początku lub na końcu programu, opatrzony najczęściej komentarzem: „na program zaprasza”, „program sponsoruje”.

Z kolei spot telebimowy wyświetlany jest na ekranach led-owych w przestrzeni miejskiej. Składa się zazwyczaj z nazwy, logo i hasła reklamowego, bądź prezentuje konkretny produkt, usługę, ideę lub wydarzenie.

ZDJĘCIA / FOTO RELACJA

Zdjęcia, dzięki którym utrwalisz najważniejsze momenty z koncertu, promocji, imprezy, wystawy lub podobnego wydarzenia. Wykonujemy także reportaże sportowe, organizujemy sesje produktowe oraz korporacyjne.